Tur Ayrıntıları

7 ÜLKE 8 ŞEHİR ORTA AVRUPA TURU

700 € yerine 495 €

Her yıl farklı seçenekler sunmayı, müşterilerini mutlu etmeyi bilen kurumumuz, bu yılda yine muhteşem bir ORTA AVRUPA TURU’ nu daha siz değerli gezi sevenlere sunuyor.
Simurg Gezi, siz değerli öğretmenlerimize özel, her gün artan döviz kurlarına inat, en ekonomik ve en kaliteli hizmet alma imkânı sağlıyor. Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımızı kaçırmamak için acele edin.
Kampanyamız tüm M.E.B çalışanları,emeklileri ve aileleri için geçerlidir.

Dâhil olanlar

  • ULAŞIM: AB Standartlarında konforlu ve donanımlı otobüslerle ulaşım imkanı sunuyoruz.
  • KONAKLAMA: Avrupa standartlarında 3 ve 4 * otellerde oda kahvaltı dahildir.
  • REHBERLİK HİZMETİ: Tecrübeli ve uzman kadromuz gerekli bilgilendirmeyi yapmakla birlikte ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için yanınızda olacaktır.
  • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR: Yolculuk sırasında su, çay ve kahve gibi ihtiyaçlarınız tur boyunca karşılanacak.
  • BAGAJ HAKKI: Katılımcılarımız 1 adet orta boy valiz ve otobüs içinde bulundurabilecekleri 1 adet sırt çantası getirme hakkına sahiptir.

Dahil değil

  • YEME – İÇME: Otel konaklamalarında sabah kahvaltıları dışında yeme ve içme vb. kişisel ihtiyaçlar için yapılacak olan masraflar katılımcılarımıza aittir.
  • VİZE: Vize işlemleri katılımcıların şahsı adına, SİMURG GEZİ çözüm ortakları tarafından yapılmaktadır.Katılımcı diler ise vize işlemlerini kendi yapabilir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri için vize gerekmektedir.
  • MÜZE ve ÖREN YERLERİ: İsteğe bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri katılımcılarımıza aittir.
  • SİGORTA: Seyahat sağlık sigortası kapsamlı paket tur sigortası katılımcılar tarafından yapılmaktadır.
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harçları katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.
Download pdf brochure

TUR PROGRAMI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları ile saat 11:25’de Viyana’ya hareket, saat 13:00’da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Viyana şehir turuna başlıyoruz.

1.GÜN VİYANA – BRATİSLAVA

Simurg Gezi Viyana gezimizde: Viyana’nın kalbi Stephansplatz’da yer alan ve şehrin en önemli özgürlük simgesi olan Aziz Stefan Katedrali, Graben Caddesi’nde yer alan ve Veba salgını sırasında hayatlarını kaybeden 75.000 kişinin anısına kral tarafından yaptırılan Veba Anıtı, Hofburg İmparatorluk Sarayı Bahçeleri, Parlamento, Belvedere Sarayı, Viyana Belediye Binası göreceğimiz yerler arasında. Toplu şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza Viyana denilince aklımıza ilk gelen şeylerden biri olan Schnitzel deneyebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için serbest zaman veriyor ve önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz. Yol durumuna göre yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Geceleme Bratislava’da otelimizde…

2. GÜN BRATİSLAVA - PRAG

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik Bratislava gezimiş başlıyor.
Simurg Gezi Bratislava gezimizde: 14.yüzyılda inşa edilen Michael Kapısı, Napolyon’un 1805 yılında ‘’Pressburg Barış Antlaşması’’nı imzaladığı yer olan Primate Sarayı, İnşası 13. Yüzyıla dayanan belediye sarayı ve Şehrin sembolü haline gelmiş olan Cumil ve Paparazi heykelleri göreceğimiz yerler arasında. Bratislava gezisi ve serbest zaman sonrasında önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Çekya’nın Başkenti PRAG’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrasında masallar şehri PRAG’a varıyoruz ve otelimiz de dinlenmeye çekiliyoruz.

3.GÜN PRAG

Masallar şehri Prag’da ikinci günümüze sabah kahvaltısı ile başlıyor ve sonrasında Old Town (Eski Şehir) bölgesine geçiyoruz.
Simurg Gezi Prag şehir turumuzda: İlk olarak, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali ve tarihi binalarla süslü masalsı Prag sokaklarını görerek Prag’ın tarihi kent merkezi olan Old Town’a hareket ediyoruz. Dünyanın en eski üçüncü fakat çalışabilir durumda olan tek saati Astronomik Saat, tarihi kent meydanında yer alan masalsı kuleleri ile bir protestan kilisesi olan Tynn Kilisesi, Karl Köprüsü, Frank Gehry tarafından tasarlanan Dans Eden Ev gezeceğimiz yerler arasında. Prag şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza bir de Prag’ı kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zamanda John Lennon Duvarında fotoğraf çekebilir, Franz Kafka Müzesi’ni gezebilir ya da Smetana’nın Moldao eserini açarak Nazım Hikmeti yad etmek için Cafe Slavia’da bir fincan kahve içebilirsiniz. Önceden planlamış olduğumuz noktada tekrar buluşarak, Prag gezimizin ikinci gününü noktalayıp Macaristan’ın Başkenti, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’ye hareket ediyoruz.

4. GÜN BUDAPEŞTE

Yol durumuna göre yaklaşık 7 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Macaristan’ın başkenti, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’ye varıyoruz ve otelimiz de dinlenmeye çekiliyoruz. Simurg Gezi grubu olarak katılımcılarımızla Budapeşte’yi ışıl ışıl görebilecekleri keyifli ve bir o kadar da romantik Tuna Nehri tekne turu (Akşam bireysel ya da toplu yapılabilir) planlama şansımız mevcut...

5. GÜN BUDAPEŞTE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası BUDAPEŞTE gezimiz başlıyor.

Simurg Gezi Budapeşte şehir gezimizde: İsmini şehirde Hristiyanlığı yayan kişi olarak bilinen Gellert Sagredo’dan alan ve Budapeşte manzarasının en güzel olduğu, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Gellert Tepesi ile başlıyoruz. Gellert Tepesi’nden Buda & Peşte olarak şehri ikiye ayıran Tuna Nehrini ve ayrı ayrı bu iki bölümü de görmek mümkün. Gellert Tepesi ve çektiğimiz harika fotoğrafların ardından bir sonraki durağımız Balıkçılar Tabyası’na hareket ediyoruz. Balıkçılar Tabyası ve hemen arkasındaki 13.yy’da yapılmış harika bir kilise olan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde cami olarak da kullanılmış Matyas Kilisesi’ni de gördükten sonra bir sonraki durağımız olan Kahramanlar Meydanına hareket ediyoruz. Güzel Sanatlar Müzesi, Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtını hep birlikte gezdikten sonra yemek alışveriş ve Budapeşte sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz.

6. GÜN BELGRAD – ÜSKÜP

Yol durumuna göre yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Sırbistan’ın Başkenti olan Belgrad’a varıyor ve Belgrad turumuza başlıyoruz.
Simurg Gezi Belgrad Turumuzda; Cumhuriyet Meydanı’ndan Kalemegdan’a kadar uzanan, araç trafiğine kapalı, Belgrad’ın en canlı ve hareketli meydanı olan Knez Mihailova Caddesi, Tuna ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktada yer alan ve harika manzarasıyla sizi kendine hayran bırakacak Kalemegdan ve Belgrad Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından Knez Mihailova Caddesi’nde Sokak sanatçılarının performanslarını izleyebilir, alışveriş yapabilir, Sırp lezzetlerini deneyebilirsiniz. Belgrad gezi sonrası Belgrad’a veda ediyor ve bir sonraki durağımız olan Makedonya’nın kalbi Üsküp şehrine hareket ediyoruz.
Yol durumuna göre 15:00 civarı Makedonya’nın başkenti Üsküp’teyiz ve ilk olarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam üstü 18:00 da tekrar buluşuyor ve Üsküp denilince akla gelen en büyük lezzetlerden biri olan meşhur Üsküp Köftesini de yerinde deneme fırsatımız oluyor. Yemek sonrası Üsküp gezimize başlıyoruz.
Simurg Gezi Üsküp Turumuzda: Makedonya’nın heykelleri ile ünlü en büyük meydanı olan Üsküp Meydanı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Taş Köprü ile Makedon tarihi ve dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Toplu Üsküp gezimizin ardından katılımcılarımıza buluşmak üzere serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak otelimize geçiyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde...

7. GÜN SELANİK – KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bir sonraki durağımız Selanik’e doğru hareket ediyoruz.

Simurg Gezi Selanik Turumuzda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı Atatürk Evi Müzesi, şehrin koruyucusu olarak bilinen Aziz Dimitri’ye adanmış Aziz Dimitros Kilisesi, şehrin simgelerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış fakat Selanik Yunanistan’a geçtiğinde beyaza boyanarak vaftiz edilen Lefkos Pirgos (Beyaz Kule) ve Aristoteles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Selanik Turumuzu tamamlamamızın akabinde bizlere Kordon’u (İzmir) anımsatan, Selanik sahilinde yemek için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve sonrasında tekrar buluşarak Kavala’ ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Kavala’ya varıyoruz ve ilk olarak akşam yemeği için meşhur balıkçıların olduğu bölgeye geçiyoruz. Yemek ve serbest zaman sonrası İpsala sınır kapısına yani Türkiye’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

8. GÜN İSTANBUL

Gümrüklerde ki yoğunluğuna bağlı olarak Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyor unutulmaz, harika anıyla ve edindiğimiz bir otobüs dolusu dostumuzla vedalaşarak programımızı sonlandırıyoruz. Bir başka Simurg Gezi Organizasyonun’da buluşmak dileğiyle…

Download pdf brochure