Tur Ayrıntıları

10 ÜLKE 17 ŞEHİR GÜNEY AVRUPA TURU

900 € yerine 775 €

Her yıl farklı seçenekler  sunmayı , müşterilerini mutlu etmeyi bilen kurumumuz bu yılda yine muhteşem bir  GÜNEY AVRUPA  TURU ‘ nu daha siz değerli gezi sevenlere sunuyor. Simurg Gezi , her gün artan döviz kurlarına inat  en ekonomik ve en kaliteli hizmet alma imkanı sağlıyor. Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımızı kaçırmamak için acele edin.

Dâhil olanlar

  • ULAŞIM: AB Standartlarında konforlu ve donanımlı otobüslerle ulaşım imkanı sunuyoruz.
  • KONAKLAMA: Avrupa standartlarında 3 ve 4 * otellerde oda kahvaltı dahildir.
  • REHBERLİK HİZMETİ: Tecrübeli ve uzman kadromuz gerekli bilgilendirmeyi yapmakla birlikte ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için yanınızda olacaktır.
  • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR: Yolculuk sırasında su, çay ve kahve gibi ihtiyaçlarınız tur boyunca karşılanacak.
  • BAGAJ HAKKI: Katılımcılarımız 1 adet orta boy valiz ve otobüs içinde bulundurabilecekleri 1 adet sırt çantası getirme hakkına sahiptir.

Dahil değil

  • YEME – İÇME: Otel konaklamalarında sabah kahvaltıları dışında yeme ve içme vb. kişisel ihtiyaçlar için yapılacak olan masraflar katılımcılarımıza aittir.
  • VİZE: Vize işlemleri katılımcıların şahsı adına, SİMURG GEZİ çözüm ortakları tarafından yapılmaktadır.Katılımcı diler ise vize işlemlerini kendi yapabilir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri için vize gerekmektedir.
  • MÜZE ve ÖREN YERLERİ: İsteğe bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri katılımcılarımıza aittir.
  • SİGORTA: Seyahat sağlık sigortası kapsamlı paket tur sigortası katılımcılar tarafından yapılmaktadır.
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harçları katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.
Download pdf brochure

TUR PROGRAMI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları ile saat 09:00’de Roma’ya hareket, saat 10:50’de varış.

1. GÜN ROMA

İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle gezimize Roma şehrinin ortasında her şeyi ile kendine özgü devlet içinde bir devlet olan Vatikan’la başlıyoruz. Vatikan gezimiz ve serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

2.GÜN ROMA – VATİKAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Roma şehir gezimize başlıyoruz.
Simurg Gezi Roma şehir turunda : “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Profesyonel tur rehberiniz ile bu gezileri tamamladıktan sonra Roma’da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme Roma'da otelimizde.

3.GÜN PİSA – FLORANSA

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Pisa’ya hareket ediyoruz ve dünyada karşısında en çok şekil değiştirip fotoğraf çekilen eğik Pisa kulesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışın ardından tur rehberiniz eşliğinde Floransa'da yapılacak panoramik gezide; Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu ve serbest zamanın ardından şehirden ayrılıp Barcelona'ya hareket ediyoruz.

4.GÜN BARCELONA

Sabah saatlerinde Barcelona çok yakın bir bölgede otelimize yerleşiyoruz. Ve tüm gün dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz denizin tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde...

5.GÜN BARCELONA

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Barselona’yı gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezine geçmeden önce otobüsümüzle şehrin simgesi sayılan ünlü mimar Gaudi’nin eseri La Sagrada Familia’yı ziyaret ediyoruz. Buradan yine otobüsümüzle dünyanın en ünlü statlarından olan Nou Camp’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Katalan Ulusal Sanat Müzesi’nin tüm ihtişamıyla bizi beklediği Montjuic’e geçiyoruz. Buradan yine otobüsümüze atlayıp artık şehir merkezine La Rambla’ya geçebiliriz. Burası şehrin en kalabalık bölgesi. Müzeler, restoranlar, kafeler, barlar, mağazalar hepsi burada. Oldukça özgün ve ucuz şeyler bulabileceğiniz Gotik Mahallesi, Gaudi’nin diğer eserleri Casa Mila ve Casa Battlo’yu da görebileceğiniz bu bölgede serbest zaman sonrasında akşam tekrar konaklayacağımız otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz. Geceleme Otelimizde...

6. GÜN ANDORA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yolculuğumuz devam ediyor ve rotamızdaki en dağlık bölgeye yavaş yavaş girmiş oluyoruz. Yolculuk esnasında göreceğiniz manzara sizi büyüleyecek. Saat, parfüm, hediyelik eşya ve içkinin son derece ucuz olduğu Andorra Prensliği’nin başkenti Andorra la Vella’ya varıyoruz. Burayı bir alışveriş durağı olarak görebilirsiniz. Yol boyunca sizi karşılayan manzara ve ucuz alışveriş mekanlarıyla Andorra la Vella sizi oldukça şaşırtacak. Alışveriş için bol zamanımız olacak. Gece saatlerinde önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Cannes'e doğru hareket ediyoruz.

7.GÜN CANNES – NİCE

Sabah saatlerinde ilk durağımız hepimizin ünlü film festivalinden adını duyduğumuz Fransa’nın Cannes şehri. Sabah verilen kahvaltı molamızın ardından şehre varıyor ve vakit kaybetmeden her yıl dünyaca ünlü starları ağırlayan Cannes Film Festivali’nin yapıldığı binanın olduğu yere geçiyoruz. Burada şansınız varsa siz de kırmızı halının önünde fotoğraf çektirebilirsiniz! Panoramik gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız Nice' ye geçiyor ve konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz denizin keyfini çıkarabilirler. Akşam saatlerine kadar dinlendikten sonra Nice gezimize başlıyoruz. Panoramik gezi ve serbest zaman sonrasında gecelemek için otelimize dönüyoruz.

8.GÜN MONACO - PADOVA

Sabah kahvaltımızın ardından yarım saatlik yolculuk sonrası dünyanın en zengin ülkelerinden biri Monaco’ya hareket ediyoruz. Bugün mesafeler çok kısa! Monaco Prensliği’nin başkenti olan Monte Carlo’ dayız. Monaco GP’nin yapıldığı, Formula 1 yarışlarının düzenlendiği sokaklarda lüks yaşamın uç noktasını göreceğimiz panoramik gezimizin ardından Padova'ya doğru hareket ediyoruz ve Padova'da konaklayacağımız otellimize yerleşiyoruz. Geceleme Padova otelimizde...

9.GÜN VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrasında kanalları, gondolları ve maskeleri ile herkesi kendine hayran bırakan Venedik’e ulaşıyor. Venedik gezimizde St. Marco Meydanı ve Bazilikası ile masalsı Venedik sokakları ve köprüleri göreceğimiz yerler arasında. Grup gezimizin ardından Gondol Turu için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 22:00’da tekrar toplanarak Venedik’ten ayrılıyor ve bir sonraki durağımız Dubrovnik'e doğru hareket ediyoruz.

10.GÜN DUBROVNİK – MOSTAR

Sabah saatlerinde Dubrovnik' e varıyoruz Berrak denizini ve tarihi dokusunu yaşamla buluşturan Dubrovnik gezimize başlıyoruz.
Panoramik gezi ve serbest zaman sonrasında yaklaşık 3 saat sürecek yolculukla Bosna-Hersek'te Hersek bölgesinin en büyük şehri olan Mostar’a varıyoruz. Mostar Şehir gezimiz ve serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otele geçiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

11.GÜN SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Saray Bosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrasında Saray Bosna şehir gezimiz başlıyor.
Simurg Gezi Saray Bosna şehir turunda: 15. yüzyıldan kalma Saraybosna’nın en kalabalık mekânlarından biri olan Başçarşı, Saraybosna’yı ikiye ayıran Miljacka nehri üzerinde kurulu olan Latin köprüsü, Başçarşı yolunda bulunan Kutsal Kalp Katedrali, 16. yüzyılda Süvar Rüstem Paşa tarafından yaptırılan ve o dönemlerde şehrin ana alışveriş merkezi olan Brusa Bedesteni, 16. yüzyılda Gazi Hüsrev Bey tarafından inşa ettirilen Gazi Hüsrev Yadigâr Cami göreceğimiz yerler arasındadır. Saray Bosna gezimiz ve serbest zaman sonrasında Makedonya’nın İncisi Ohri şehrine doğru yola çıkıyoruz.

12.GÜN OHRİ

Sabah saatlerine doğru Ohri’ye varıyor ve gezimize başlıyoruz.
UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, Kiril Alfabesi’nin doğduğu yer olan Ohri, Avrupa’nın en derin ve en eski krater gölüyle tartışmasız, Balkanlar’da gezilecek en güzel yerlerden. Yamaca dizilmiş biblo gibi evleri, gölü 360 derece kucaklayan dağları ile huzurun ve tatlılığın vücut bulmuş hali. Panoramik gezi sonrasında bolca serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Göle yakın bir mesafede olan otelimize geçiyoruz. Ohri Gölü'nde yüzmenizi, doğanın tadını çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Geceleme Ohri otelimizde...

13.GÜN SELANİK – KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bir sonraki durağımız Selanik’e doğru hareket ediyoruz.
Simurg Gezi Selanik Turumuzda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı Atatürk Evi Müzesi, şehrin koruyucusu olarak bilinen Aziz Dimitri’ye adanmış Aziz Dimitros Kilisesi, şehrin simgelerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış fakat Selanik Yunanistan’a geçtiğinde beyaza boyanarak vaftiz edilen Lefkos Pirgos (Beyaz Kule) ve Aristoteles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Selanik Turumuzu tamamlamamızın akabinde bizlere Kordon’u (İzmir) anımsatan, Selanik sahilinde yemek için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve sonrasında tekrar buluşarak Kavala’ ya hareket ediyoruz. Akşam üstü Kavala’dayız ve ilk olarak akşam yemeği için meşhur balıkçıların olduğu bölgeye giderek yemeğimizi yedikten verdiğimiz serbest zaman sonrası İpsala sınır kapısına yani Türkiye’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

14.GÜN İSTANBUL

Gümrüklerde ki yoğunluğuna bağlı olarak Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyor unutulmaz, harika anıyla ve edindiğimiz bir otobüs dolusu dostumuzla vedalaşarak programımızı sonlandırıyoruz. Bir başka Simurg Gezi Organizasyonun’da buluşmak dileğiyle…

Download pdf brochure