Tur Ayrıntıları

17 ÜLKE 25 ŞEHİR BÜYÜK AVRUPA TURU

1100 € yerine 850 €

Her yıl farklı seçenekler  sunmayı , müşterilerini mutlu etmeyi bilen kurumumuz bu yılda yine muhteşem bir  BÜYÜK AVRUPA  TURU ‘ nu daha siz değerli gezi sevenlere sunuyor. Simurg Gezi , her gün artan döviz kurlarına inat  en ekonomik ve en kaliteli hizmet alma imkanı sağlıyor. Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımızı kaçırmamak için acele edin.

Dâhil olanlar

  • ULAŞIM: AB Standartlarında konforlu ve donanımlı otobüslerle ulaşım imkanı sunuyoruz.
  • KONAKLAMA: Avrupa standartlarında 3 ve 4 * otellerde oda kahvaltı dahildir.
  • REHBERLİK HİZMETİ: Tecrübeli ve uzman kadromuz gerekli bilgilendirmeyi yapmakla birlikte ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için yanınızda olacaktır.
  • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR: Yolculuk sırasında su, çay ve kahve gibi ihtiyaçlarınız tur boyunca karşılanacak.
  • BAGAJ HAKKI: Katılımcılarımız 1 adet orta boy valiz ve otobüs içinde bulundurabilecekleri 1 adet sırt çantası getirme hakkına sahiptir.

Dahil değil

  • YEME – İÇME: Otel konaklamalarında sabah kahvaltıları dışında yeme ve içme vb. kişisel ihtiyaçlar için yapılacak olan masraflar katılımcılarımıza aittir.
  • VİZE: Vize işlemleri katılımcıların şahsı adına, SİMURG GEZİ çözüm ortakları tarafından yapılmaktadır.Katılımcı diler ise vize işlemlerini kendi yapabilir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri için vize gerekmektedir.
  • MÜZE ve ÖREN YERLERİ: İsteğe bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri katılımcılarımıza aittir.
  • SİGORTA: Seyahat sağlık sigortası kapsamlı paket tur sigortası katılımcılar tarafından yapılmaktadır.
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇLARI: Yurt dışı çıkış harçları katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.
Download pdf brochure

TUR PROGRAMI

Simurg Gezi Büyük Avrupa Turumuz, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları ile saat 11:25’de Budapeşte’ye hareket, saat 12:40’da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüz ile ilk olarak otelimize yerleşiyor daha sonra Macaristan’ın başkenti, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte gezimiz başlıyor.

1.GÜN BUDAPEŞTE

Simurg Gezi Budapeşte şehir gezimizde: İsmini şehirde Hristiyanlığı yayan kişi olarak bilinen Gellert Sagredo’dan alan ve Budapeşte manzarasının en güzel olduğu, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Gellert Tepesi ile başlıyoruz. Gellert Tepesi’nden Buda & Peşte olarak şehri ikiye ayıran Tuna Nehrini ve ayrı ayrı bu iki bölümü de görmek mümkün. Gellert Tepesi ve çektiğimiz harika fotoğrafların ardından bir sonraki durağımız Balıkçılar Tabyası’na hareket ediyoruz. Balıkçılar Tabyası ve hemen arkasında ki 13.yy’da yapılmış harika bir kilise olan, Kanuni Sultan Süleyman döneminde cami olarak da kullanılmış Matyas Kilisesi’ni de gördükten sonra bir sonraki durağımız olan Kahramanlar Meydanına hareket ediyoruz. Güzel Sanatlar Müzesi, Kahramanlar Meydanı ve Milenyum Anıtını hep birlikte gezdikten sonra yemek,alışveriş ve Budapeşte sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında önceden belirlediğimiz noktada buluşarak otelimize dinlenmeye çekiliyoruz..
Simurg Gezi grubu olarak katılımcılarımızla Budapeşte’yi ışıl ışıl görebilecekleri keyifli ve bir o kadar da romantik Tuna Nehri tekne turu (Akşam bireysel ya da hep birlikte) planlayabilriz..

2.GÜN VİYANA – BRATİSLAVA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk ile Viyana’ya varıyoruz.
Simurg Gezi Viyana gezimizde: Viyana’nın kalbi Stephansplatz’da yer alan ve şehrin en önemli özgürlük simgesi olan Aziz Stefan Katedrali, Graben Caddesi’nde yer alan ve Veba salgını sırasında hayatlarını kaybeden 75.000 kişinin anısına kral tarafından yaptırılan Veba Anıtı, Hofburg İmparatorluk Sarayı Bahçeleri, Parlamento, Belvedere Sarayı, Viyana Belediye Binası göreceğimiz yerler arasında. Hep birlikte yapacağımız şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza Viyana denilince aklımıza ilk gelen şeylerden biri olan Schnitzel deneyebilmeleri ve fotoğraf çekebilmeleri için serbest zaman veriyor ve önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket ediyoruz.
Simurg Gezi Bratislava gezimizde: 14.yüzyılda inşa edilen Michael Kapısı, Napolyon’un 1805 yılında ‘’Pressburg Barış Antlaşması’’nı imzaladığı yer olan Primate Sarayı İnşası,13. Yüzyıla dayanan Belediye Sarayı, şehrin sembolü haline gelmiş olan Cumil ve Paparazi heykelleri göreceğimiz yerler arasında. Bratislava gezisi ve serbest zaman sonrasında önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Çekya’nın Başkenti PRAG’a hareket ediyoruz.

3.GÜN PRAG

Güne; gözümüzü masallar şehri Prag’da açarak başlıyor ve ilk olarak Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali ve tarihi binalarla süslü masalsı Prag sokaklarını görerek otelimizin giriş saatine göre otelimize geçiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

4.GÜN PRAG

Masallar şehrinde ikinci günümüze Sabah kahvaltısı ile başlıyor ve sonrasında Old Town (Eski Şehir) bölgesine geçiyoruz. Simurg Gezi Prag şehir turumuzda: Prag’ın tarihi kent merkezi olan Old Town, Dünyanın en eski üçüncü fakat çalışabilir durumda olan tek saati Astronomik Saat, tarihi kent meydanında yer alan masalsı kuleleri ile bir protestan kilisesi olan Tynn Kilisesi, Karl Köprüsü, Frank Gehry tarafından tasarlanan Dans eden ev gezeceğimiz yerler arasında. Prag şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza bir de Prag’ı kendi seyahat zevklerine göre gezebilmeleri adına serbest zaman tanıyoruz. Bu serbest zamanda John Lennon Duvarında fotoğraf çekebilir, Franz Kafka Müzesi’ni gezebilir ya da Smetana’nın Moldao eserini açarak Nazım Hikmeti yad etmek için cafe Slavia’da bir fincan kahve içebilirsiniz. Önceden planlamış olduğumuz noktada tekrar buluşarak, Prag gezimizin ikinci gününü noktalayıp Köln’e doğru hareket ediyoruz.

5.GÜN KÖLN – BRUGGE

Sabahın erken saatlerinde Almanya’nın Köln şehrine ulaşıyor ve hemen ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Köln Turumuza başlıyoruz.
Simurg Gezi Köln Turumuzda: Almanya’nın en büyük ve en eski Katolik katedrallerinden biri olan ve sadece yapımı 632 yıl sürmüş olan Köln Katedralini görmek ve Türk restoranlarında kahvaltı ya da yemek yeme şansı buluyoruz.
Serbest zaman sonrasında Köln’de belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak Brugge’e hareket ediyoruz. Saat 15:00 sularında Brugge’e varıyoruz.
Simurg Gezi Brugge Gezimizde: Flaman Bölgesinde yer alan Brugge; çikolataları, dantelleri, Orta Çağdan kalma binaları ve kanalları ile Belçika’nın en güzel destinasyonu olmasının yanı sıra Kuzey’in Venedik’i olarak da bilinmekte. Brugge Turumuzda, şehrin kalbi sayılan ve içinde Belfry Çan Kulesi ile birlikte birçok tarihi binayı, kafeleri ve restoranları da barındıran Grote Markt (Büyük Meydan) göreceğimiz yerler arasında.
Panoramik şehir turumuzdan sonra katılımcılarımıza alışveriş yapabilmeleri, fotoğraf çekebilmeleri ve kanal turu yapabilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Önceden belirlemiş olduğumuz nokta ve zamanda tekrar toplanarak yaklaşık 1.5 saatlik yolculuğun ardından Hollanda’nın Tilburg şehrindeki otelimize yerleşiyoruz.

6.GÜN AMSTERDAM – VOLENDAM – ZAANSE

Güne gözlerimizi erken saatlerde açıyor, sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak ilk olarak Hollanda’nın meşhur yel değirmenlerini görmek için Zaanse Schans’a daha sonra harika evlerin bulunduğu ve nefis Balık & Cips’lerin yapıldığı Volendam’a geçiyoruz.
Zaanse Schans’da meşhur yel değirmenlerini, Volendam’da ise balıkçı evlerini yaklaşık 2 saatlik bir sürede gezdikten sonra Amsterdam gezimize başlıyoruz.
Simurg Gezi Amsterdam Turumuzda: Dünya’da Çin’den sonra bisiklet kullanımının en fazla olduğu ülke olan Hollanda sizleri bu konuda çok şaşırtacak. Bisiklet ve özgürlükler şehri Amsterdam turumuza, ismini de almış olduğu şehrin tarihi ve turistik sembollerine ev sahipliği yapan Dam Meydanı ile başlıyoruz. Meydanda yer alan balmumu heykel müzesi Madam Tussauds Müzesini gezebilme şansına sahibiz.
Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Amsterdam turumuzu tamamladıktan sonra katılımcılarımıza doya doya gezmeleri için serbest zaman veriyoruz.
Verilecek serbest zaman sonrası önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşup Amsterdam gezimizi tamamlayarak Paris’e yolculuğumuza başlıyoruz.

7.GÜN PARİS

Bir Paris sabahına merhaba diyerek, Sabah 08:00 sularında Paris’e varıyor ve gözlerimizi Eyfel Kulesinde açıyoruz. Yaklaşık 2 gün boyunca doya doya gezeceğimiz Paris’te ilk günümüzde; Paris’in hatta Fransa’nın en önemli sembolü haline gelmiş olan Eyfel Kulesi, Seine Nehri, Dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri olan ünlü Şanzelize Caddesi, Fransızlar tarafından ulusal sembol olarak kabul edilen Zafer Takı ve Fransa’nın en büyük ikinci meydanı olan Concorde Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından 15:00’da otelimize yerleşiyoruz.

8.GÜN PARİS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında büyük Avrupa turumuzun en heyecan verici duraklarından biri olan sanat, moda ve aşkın başkenti Paris gezimize başlıyoruz. Simurg Gezi Paris turumuzun ikinci gününde, Halen dünyanın en önemli ve rakipsiz müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Fransız Gotik sanatının en ünlü eseri Meryem Anaya ithafen 1163’te temeli atılan Notre Dame Katedrali, Paris’te sanat akımlarının başladığı eski Paris’in bohem hayatı yaşayanların tercih ettiği semt, şahane bir tarihi dokuya sahip Montmartre. 1870’te Prusyalıların Paris’i ele geçirmeleri ve iç savaşın başkenti kana bulamasının ardından İsa’nın kutsal kalbi anısına yaptırılan Sacre coeur bazilikası göreceğimiz yerler arasında.
Paris şehir turumuzun ardından serbest zaman sonrasında önceden belirlemiş olduğumuz noktada buluşarak Andora’ya doğru hareket ediyoruz.

9.GÜN ANDORA - BARCELONA

Sabahın erken saatlerinde rotamızdaki en dağlık bölgeye yavaş yavaş girmiş oluyoruz. Yolculuk esnasında göreceğiniz manzara sizi büyüleyecek. Saat, parfüm, hediyelik eşya ve içkinin son derece ucuz olduğu Andorra Prensliğinin başkenti Andorra la Vella’ya varıyoruz. Burayı bir alışveriş durağı olarak görebilirsiniz. Yol boyunca sizi karşılayan manzara ve ucuz alışveriş mekanlarıyla Andorra la Vella sizi oldukça şaşırtacak. Alışveriş sonrasında önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Barcelona’ ya doğru hareket ediyoruz. Yol durumuna göre üç saat sürecek yolculuk sonrasında konaklayacağımız otele geçiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

10.GÜN BARCELONA

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası Barselona’yı gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezine geçmeden önce otobüsümüzle şehrin simgesi sayılan ünlü mimar Gaudi’nin eseri La Sagrada Familia’yı ziyaret ediyoruz. Buradan yine otobüsümüzle dünyanın en ünlü statlarından olan Nou Camp’ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Katalan Ulusal Sanat Müzesi’nin tüm ihtişamıyla bizi beklediği Montjuic’e geçiyoruz. Barcelona’nın ihtişamlı yerlerini gezdikten sonra şehrin merkezi La Rambla’ya doğru yola koyuluyoruz. Burası şehrin en kalabalık bölgesi. Müzeler, restoranlar, kafeler, barlar, mağazalar hepsi burada. Oldukça özgün ve ucuz şeyler bulabileceğiniz Gotik Mahallesi, Gaudi’nin diğer eserleri Casa Mila ve Casa Battlo’yu da burada göreceğiz. Bu bölgede serbest zaman sonrasında, gece saatlerinde önceden belirlediğimiz noktada buluşarak Cannes'e doğru hareket ediyoruz.

11.GÜN CANNES – MONACO - PİSA

Sabah saatlerinde ilk durağımız hepimizin ünlü film festivalinden adını duyduğumuz Fransa’nın Cannes şehri. Sabah verilen kahvaltı molamızın ardından şehre varıyor ve vakit kaybetmeden her yıl dünyaca ünlü Starları ağırlayan Cannes Film Festivali’nin yapıldığı binanın olduğu yere geçiyoruz. Burada şansınız varsa siz de kırmızı halının önünde fotoğraf çektirebilirsiniz! Panoramik gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız dünyanın en zengin ülkelerinden biri Monaco’ya hareket ediyoruz. Bugün mesafeler çok kısa! Monaco Prensliği’nin başkenti olan Monte Carlo’dayız. Monaco GP’nin yapıldığı, Formula 1 yarışlarının düzenlendiği sokaklarda lüks yaşamın uç noktasını göreceğimiz panoramik gezimizin ardından Pisa'ya doğru hareket ediyoruz ve Pisa yakınlarında konaklayacağımız otellimize yerleşiyor, dinlenmeye geçiyoruz.

12.GÜN FLORANSA – ROMA

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Pisa’ya hareket ediyoruz ve dünyada karşısında en çok şekil değiştirip fotoğraf çekilen eğik Pisa kulesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Pisa kulesini düzelttiğimizi gösteren fotoğraf çekimlerinin ardından yola çıkarak Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışın ardından tur rehberimiz eşliğinde; Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu ve serbest zamanın ardından şehirden ayrılıp Roma'ya hareket ediyoruz ve otelimize dinlenmeye çekiliyoruz.

13.GÜN VATİKAN - ROMA

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Roma gezimize başlıyoruz.
“Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vatikan görülecek yerler arasında.
Verilecek serbest zaman sonrasında, gece saatlerinde önceden belirlediğimiz noktada buluşarak İtalya’nın bir başka ünlü şehri olan Venedik’ e doğru yola çıkıyoruz.

14 .GÜN VENEDİK – LÜBLİYANA

Sabah saatlerinde kanalları, gondolları ve maskeleri ile herkesi kendine hayran bırakan Venedik’e ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz. Simurg Gezi Venedik turumuzda: St. Marco Meydanı ve Bazilikası ile masalsı Venedik sokakları ve köprüleri göreceğimiz yerler arasında. Grup gezimizin ardından Gondol Turu için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar toplanarak Venedik’ten ayrılıyor ve bir sonraki durağımız Ljubljana’ ya hareket ediyoruz.
Simurg Gezi Ljubljana gezilecek yerler: Üçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge), 1895 depreminde zarar gören Kasaplar Köprüsü’nün yerine inşa edilen ve 1901 yılında kullanıma açılan Ejderha Köprüsü (Zmajski Most, Dragon Bridge), Adını Slovenya’nın en ünlü şairi olan Dr. France Preseren’den alan Preser Meydanı (Preseren Square), ilk dini yapı olan Fransız Kilisesi (The Franciscan Monastery and the Church of the Annunciation), göreceğimiz yerler arasında. Hep birlikte yapacağımız gezi ve serbest zaman sonrasında tekrar buluşarak otelimize dönüyoruz. Geceleme Lübliana’daki otelimizde…

15.GÜN LÜBLİYANA - BLED – ZAGREB

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında Bled Gölü’nde gezimize başlıyoruz.
Bled Gölü’ne geçerek huzur verici ve masalsı Bled Gölü’nün doğasının tadını çıkarıyoruz. Gölde kayık ve bisiklet kiralayabilme ya da yüzebilme imkanına sahip olacağız. Öğlen 15:00 sularında Bled Gölü’ne veda ederek Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e geçiyoruz.
Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Zagreb gezimiz başlıyor.
Simurg Gezi Zagreb turumuzda: Old Town Meydanı, Zagreb Katedrali ve Pazar göreceğimiz yerler arasında. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Avrupa’nın en büyük parklarından biri olan Maksimis Parkı’nda vakit geçirebilme, bisiklet ya da kano turu yapabilme imkanına sahipsiniz. Önceden belirlemiş olduğumuz noktada saat 21:00’da tekrar buluşarak Zagreb’e veda ediyor ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’ e doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

16.GÜN ÜSKÜP

Sabah saatlerinde Makedonya’nın başkenti Üsküp’teyiz ilk olarak otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşamüstü 18:00 da tekrar buluşup gezimize başlıyoruz.
Simurg Gezi Üsküp Turumuzda: Makedonya’nın heykelleri ile ünlü en büyük meydanı olan Üsküp Meydanı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Taş Köprü ile Makedon tarihi ve dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Hep birlikte yapacağımız Üsküp gezimizin ardından katılımcılarımıza buluşmak üzere serbest zaman veriyor ve önceden belirlemiş olduğumuz noktada tekrar buluşarak otelimize geçiyoruz. Geceleme Üsküp’te otelimizde.

17.GÜN SELANİK – KAVALA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bir sonraki durağımız Selanik’e doğru hareket ediyoruz.
Simurg Gezi Selanik Turumuzda: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya gözlerini açtığı Atatürk Evi Müzesi, şehrin koruyucusu olarak bilinen Aziz Dimitri’ye adanmış Aziz Dimitros Kilisesi, şehrin simgelerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış fakat Selanik Yunanistan’a geçtiğinde beyaza boyanarak vaftiz edilen Lefkos Pirgos (Beyaz Kule) ve Aristoteles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Selanik Turumuzu tamamlamamızın akabinde bizlere Kordon’u (İzmir) anımsatan, Selanik sahilinde yemek için katılımcılarımıza serbest zaman veriyor ve sonrasında tekrar buluşarak Kavala’ ya hareket ediyoruz. Akşamüstü meşhur balıkçıların olduğu Kavala’dayız . Yemek ve serbest zaman sonrası İpsala sınır kapısına yani Türkiye’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

18.GÜN İSTANBUL

Gümrüklerde ki yoğunluğuna bağlı olarak Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyor unutulmaz, harika anıyla ve edindiğimiz bir otobüs dolusu dostumuzla vedalaşarak programımızı sonlandırıyoruz. Bir başka Simurg Gezi Organizasyonun’da buluşmak dileğiyle…

Download pdf brochure