FESTİVAL OTOBÜSÜ NEDİR ?

Festival Otobüsü sanatla buluşmuş gençlerimizin, kendi kültürünü tanıtmak ve farklı kültürlerle tanışmalarını hedefleyen, yolculuk sırasında bir çok ülke ve şehir görme olanağı sağlayan , öğrenme ve eğlence dolu bir çok etkinliğin olduğu bir projedir.

Festival Otobüsü projesinin ilki 2018 temmuz ayında 200 şanslı gencin katılımıyla 9 ülke 14 Avrupa şehri gezilerek gerçekleşmiştir.

Proje kapsamında gençler dans, müzik, temsilci, tasarım, fotoğraf ve web yazılım birimlerinden seçilerek Festival Otobüsü’ne katılmaya hak kazanmışlardır.

Festival Otobüsü ile  İtalya, (Roma, Venedik, Pisa, Floransa), Vatikan, (Vatikan citiy), Macaristan (Budapeşte), Bulgaristan, (Sofya), Sırbistan, (Belgrad), Yunanistan, (Kavala, Selanik), Slovenya, (Bled, Lubyana), Avusturya, (Viyana), Slovakya, (Bratislava) ülke ve şehirlere gidilmiştir.

Festival Otobüsü projesinin ikincisi 2019 Eylül ayında 9 ülke 10 şehir gezilerek gerçekleştirilmiştir.

Festival Otobüsü 2019 ile   Almanya, (Dresden), Çekya (Prag), Macaristan (Budapeşte), Bulgaristan, (Sofya), Sırbistan, (Belgrad),        Yunanistan, (Kavala, Selanik), Makedonya (Ohrid), Avusturya, (Viyana), Slovakya, (Bratislava) ülke ve şehirlere gidilmiştir.

2020 için 10 gün sürecek projemiz , 200 kişilik kontenjanla yoluna devam edecek olup, ulaşım ve konaklama masrafları Simurg Sanat tarafından karşılanacaktır.


GENEL BİLGİLER

Uygulayıcı Kurumlar : SİMURG SANAT, SİMURG GEZİ, SİMURG KOSTÜM, ANKA GSK

Genel Koordinatör : FERDİ IŞIK, EMİNE DALDABAN, SONSERAY ALTAN

“Festival Otobüsü” Projesi 200 kişilik kontenjanla sınırlı olup, ÜCRETSİZ’dir. Ulaşım ve konaklama masrafları Simurg Sanat tarafından karşılanacaktır.Sizlerden sadece Proje başvurusunda “Simurg Sanat” üyesi olmanız istenir.

Konaklama ve Yemek Giderleri :

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcıların konaklamaları gidilen şehirlerdeki hostel ve otellerde yapılacaktır.

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcıların konaklama masrafları Simurg Sanat Ajans hizm. ltd. şti tarafından karşılanacaktır.

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcıların yemek masrafları katılımcıların kendilerine aittir.

Ulaşım Giderleri :

“Festival Otobüsü”ne katılan kişilerin ulaşım giderleri Simurg Gezi tarafından karşılanacaktır. Gidilen ülkelerdeki şehir içi tren, metro, otobüs, ulaşım giderleri  katılımcıların kendilerine aittir.

Pasaport ve Vize işlemleri :

“Festival Otobüsü” projesine seçilen tüm katılımcılar pasaport ve vize işlemlerini kendileri yapacaklardır.


KATILIM ŞARTLARI

– T.C. Vatandaşı olmak

– 18-35 yaş aralığında olmak…

– Herhangi bir suçtan dolayı adli kaydı bulunmamak


BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ BİRİMLER

Simurg Festival Otobüsü Projemizde Yer Alan Birimler 

Dans ve Ritim Birimi :

Katılımcı,  Festival Otobüsü projemize Simurg Sanat tarafından uygulanacak  “Dans ve Ritim” öğretilerimize katılarak dahil olur.Deneyim aranmaz.

Müzik Birimi :

Simurg Festival Otobüsü projemize “Müzik” biriminden başvuracak kişilerin herhangi bir enstrümanı iyi derecede çalıyor olması gerekir.

Temsilci Birimi :

Simurg Festival Otobüsü projemize “Temsilci” biriminden başvuracak kişiler,  projemizin tanıtımını yaparak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Sponsorluk Birimi :

Sponsorluk biriminden başvuru yapan katılımcılar proje için sponsorluk görüşmeleri yaparlar.Diledikleri taktirde kendileri projeye sponsor olabilirler.

NOT: Projeye seçilen  kişilerin isimleri sosyal medya hesabımızdan açıklanacaktır. ( ınstagram hesabı: @simurggezi  ve @festivalotobusu )


ROTAMIZ

ÇEKYA /Prag

ALMANYA /Dresden

AVUSTURYA /Viyana

SLOVAKYA /Bratislava

MACARİSTAN /Budapeşte

SIRBİSTAN /Belgrad

BULGARİSTAN /Sofya

YUNANİSTAN /Kavala /Selanik

TARİHLER

Temmuz,Ağustos,Eylül – 2020

Başvuru Formu

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.