FESTİVAL OTOBÜSÜ NEDİR ?

Festival Otobüsü sanatla buluşmuş gençlerimizin, kendi kültürünü tanıtmak ve farklı kültürlerle tanışmalarını hedefleyen, yolculuk sırasında bir çok ülke ve şehir görme olanağı sağlayan , öğrenme ve eğlence dolu etkinliklerin olduğu bir projedir.

Festival otobüsü sanatsal bir proje olup birçok kurum tarafından desteklenmekte ve siz katılımcılarımıza ücretsiz sunulmaktadır.

Festival Otobüsü projesinin ilki 2018 Temmuz ayında 200 şanslı gencin katılımıyla 9 ülke 14 Avrupa şehri gezilerek gerçekleştirilmiştir.

Festival Otobüsü ile  İtalya, (Roma, Venedik, Pisa, Floransa), Vatikan, (Vatikan citiy), Macaristan (Budapeşte), Bulgaristan, (Sofya), Sırbistan, (Belgrad), Yunanistan, (Kavala, Selanik), Slovenya, (Bled, Lubyana), Avusturya, (Viyana), Slovakya, (Bratislava) ülke ve şehirlere gidilmiştir.

Festival Otobüsü projesinin ikincisi 2019 Eylül ayında 9 ülke 10 şehir gezilerek gerçekleştirilmiştir.

Festival Otobüsü 2019 ile   Almanya, (Dresden), Çekya (Prag), Macaristan (Budapeşte), Bulgaristan, (Sofya), Sırbistan, (Belgrad), Yunanistan, (Kavala, Selanik), Makedonya (Ohrid), Avusturya, (Viyana), Slovakya, (Bratislava) ülke ve şehirlere gidilmiştir.

2020 yılı projemiz maalesef pandemi nedeniyle ertelenmiştir.

Festival Otobüsü projesi 2021 yılı için 200 kişilik kontenjanla yoluna devam edecek olup, siz değerli katılımcılarımız için yine ÜCRETSİZ olacaktır.

GENEL BİLGİLER

Uygulayıcı Kurumlar : SİMURG SANAT, SİMURG GEZİ, SİMURG KOSTÜM, ANKA GSK

Konaklama ve Yemek Giderleri :

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcıların konaklamaları gidilen şehirlerdeki hostel ve otellerde yapılacaktır.

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcılar konaklama masrafları için ücret ödemeyecektir.

“Festival Otobüsü” projesine katılan tüm katılımcıların yemek masrafları katılımcıların kendilerine aittir.

Ulaşım Giderleri :

“Festival Otobüsü”ne katılan tüm katılımcılar ulaşım giderleri için ücret ödemeyecektir. (Gezi sırasında  şehir içi tren, metro, otobüs, ulaşım giderleri hariç…)

Pasaport ve Vize işlemleri :

“Festival Otobüsü” projesine seçilen tüm katılımcılar proje gereği pasaport,vize,sigorta, harç vb. yurt dışına çıkış işlem masrafları kendileri tarafından karşılanacaktır.

KATILIM ŞARTLARI

– T.C. Vatandaşı olmak.

– 18-35 yaş aralığında olmak.

– Herhangi bir suçtan dolayı adli kaydı bulunmamak.

NOT: Projeye seçilen  kişilerin isimleri sosyal medya hesabımızdan açıklanacaktır. ( ınstagram hesabı: @simurggezi  ve @festivalotobusu )

ROTAMIZ

ÇEKYA /Prag

AVUSTURYA /Viyana

SLOVAKYA /Bratislava

MACARİSTAN /Budapeşte

SIRBİSTAN /Belgrad

BULGARİSTAN /Sofya

YUNANİSTAN /Kavala /Selanik

TARİHLER

Temmuz,Ağustos,Eylül – 2021